Image

Avaldus BBC kohalike raadiote toetuseks


15.03.2023Eesti Ajakirjanike Liit toetab koos Euroopa Ajakirjanike Föderatsiooniga Ühendkuningriigi Ajakirjanike Liitu (National Union of Journalists, NUJ), kes protesteerivad BBC kohalikke raadioid puudutavate kasinusmeetmete vastu. Kokkuhoid tähendab töökoha kaotust 48 inimesele ja ainult 40 tunni jagu saateid nädalas.


24 tunnine streik algas 15. märtsil kell 11 kohaliku aja järgi. NUJi president Michelle Stainstreet ütles, et otsus alustada streiki oli viimane abinõu, kuna ametiühingu katsed veenda BBCi juhtkonda loobuma koondamistest ning kokkuhoiust, tulemusi ei andnud. BBC kohalikke raadiod kuulab iga nädal 5,7 miljonit inimest.


„Kohalik raadio oli, on ja ka jääb kõige operatiivsemaks infokanaliks, sest see jõuab inimeseni nii autoroolis kui ka kaupluses ja töökohal. Võimalus lugeda uudiseid portaalidest on märgatavalt piiratum. Me saame aru BBC-i vajadusest arendada digitaalseid infokanaleid, kuid seda ei saa teha kohalike raadiote arvel,“ lisas EAL juhatuse aseesimees, Euroopa Ajakirjanike Föderatsiooni avalik-õigusliku ringhäälingu ekspertgrupi (BREG) liige Ago Gaškov.
Lisateave:


Helle Tiikmaa

Eesti Ajakirjanike Liidu esimees

eal@eal.ee

+372-5333-9699